اخبار

امام صادق(ع)

اختصاصی خبرگزاری سایت گزارس را پس از حضور در مراسم تنظیم کرد: امروز ۲۰ مرداد ۹۴ مصادف با ۲۵ شوال ۱۴۳۶ سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع )مراسم ساعت ۹/۳۰ در مسجد امام صادق(ع) میدان فلسطین تهران آغاز شد با زیارت عاشورا زبارت که تمام شد گوینده اغلام کرد مردم امروز می خواهیم دو تن از بچه های جبهه را تشیع کنیم یکی را خواهران  , خواهرانه بر دوش گرفتند یکی را برادران ,بردرانه بر دوش گرفتند حرکت که کرند هر تابوت شهید را که می دیدسر را پایین می انداخت و اشک از چشمانش جاری می شد همه قشری بودند چادری , مانتویی , جوان , پیر و…..زن و مرد جوانی در کنارم بودند بچه دوساله ای داشتندپدرمی برم دستش را به تابوت مبارک شهید بزنم  نمی دانم؟؟ شاید همین که به ذهن این پدر ومادر رسیده  بود شهید تا آخر دست فرزندشان را رها نکند تا او هم مثل خودش در آینده حماسه ساز باشد؟؟؟ تابلو هایی در دست مردم بود  از طرز نوشته هامشخص بود خود جوش بوده ((شهداء شرمنده ایم ))(( شهداء از اینکه اجازه داده ایم مراکز نظامی ما را بازرسی کنند هم شر مند ه ایم )) (( دیروز آواکس ها جاسوسی امروز آژانس ))خیابان طالقانی که تمام شد وارد خیابان شهید نجات الله رسیدیم سر چها رراه سهیه نزدیک حوزه هنری نماز شهداء خوانده شد وقتی از صوت اعلام شد نماز را اینجا می خوانیم فرزند خردسالی به بابایش گفت بابا من نه مهر دارم نه وضو؟؟ تنها نمازی که همه ی آدابش با نماز یومیه متفاوت است این است چه حکمتی دارد؟؟؟ نما که تمام شد اعلا کردند که مقام معظم رهبری پبام داده مثل همیشه کوتاه ولی مسئولیت آور پر مغز ومحتوا..
    .بسمه تعالی
– کار شایسته‌ئی است. امید است هنر بزرگ این مردان خدا و مجاهدان راه حق، مایه‌ی برکت و الهامِ آن مرکز هنر انقلابی باشد.
والسلام علی عبادالله الصالحین
سیدعلی خامنه‌ای
۹۴/۵/۱۸

 

 

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/30479/B/13940520_0130479.jpg

متن نامه‌ی رئیس حوزه‌ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی به رهبر انقلاب اسلامی:
بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک رهبر معظم انقلاب (دام‌ظله‌الشریف)
با سلام و تحیات
به لطف و فضل خداوند منان، نسبت حوزه هنری با جهاد و شهادت نسبتی است قابل افتخار؛ چه در روزهای رزم و حماسه که آثار هنرمندان برخاسته از آن به وسعت تمامی ایران ترنم و تجلی داشت و چه بعد از آن تا امروز که هنرمندان متعهد ما همیشه روایتگر حقیقت‌های انقلاب اسلامی و عزت و شکوهمندی‌های این ملت شریف بوده‌اند.
اینک حوزه‌ی هنری این بخت تاریخی را یافته است که پیکر مطهر دو تن از شهیدان غواص و مرواریدهای درخشان دریای ایثار و جوانمردی را در آغوش بگیرد.
این اتفاق مقدس، یعنی تشییع و تدفین این گوهرهای گرانقدر در دل حوزه هنری، که مرکز هنر و ادبیات انقلاب اسلامی است، می‌تواند موجب انسجام و تقویت هرچه بیشتر روحیه‌ی انقلابی هنرمندان متعهد به‌ویژه نسل‌های جدید آن گردد. حال، این آرزو که این مراسم معنوی با التفات خاص رهبر عزیز انقلاب و نفحه‌ی جان‌بخش ایشان همراه شود، اشتیاقی است که اهالی ادب و هنر انقلاب را تاب نگهداشتن آن در دل نیست.
دعاگو: محسن مؤمنی شریف

 
قیامتی به‌پا شده بود میان ماهی‌ها…ماهی‌هایی که حالا دوتاشان قرار است برگردند توی حوض مسجد. مسجد هشت گوش حوزه هنری حالا بی‌تاب ماهی‌هاست. فردا قرار است دو غواص‌ شهید در حوض هشت‌گوش حیاط مسجد حضرت آیه‌الله خامنه‌ای دوباره ماهی شوند.
گروه فرهنگی مشرق – ساعت ۱۰:۳۰ شب قرار بود عملیات کربلای ۴ شروع شود. تنگه ام الرصاص قرار بود کربلای سال ۶۵ باشد. غواص‌ها از ۸:۳۰ شب به آب زده بودند تا مقدمات شروع عملیات را فراهم کنند و دو ساعت بعد عملیات آغاز شود. رزمنده‌های قرارگاه قدس و نجف و کربلا و نوح داشتند زیر لب دعا می خواندند.

۱۲۰ غواص به دو صف شده بودند. خبر نداشتند که نیروهای آمریکایی‌ نقشه جزء به جزء عملیات را به دشمن داده‌‌اند. خبر نداشتند با منور و تیربار و خمپاره منتظرشان هستند.

قرار شده بود سر سه نفر از غواص‌ها از آب بیرون باشد. آن سه نفر باید بیرون را می‎‌دیدند تا گروه غواص‌ها راه گم نکنند.
حس و حال غریبی داشتند غواص‌ها. دعا می‌کردند. می‌خندیدند و شوخی می‌کردند با رفتن غواص‌ها به جزیره ماهی. غواص‌هایی که باید خودشان ماهی می‌شدند و می‌رفتند توی جزیره ماهی.
 

غواص ها

نهر خیم اما خوشحال نبود. انگار نمی‌خواست غواصها از دل او به سوی غربت بروند. موج‌های عجیبی می‌آمدند و می‌رفتند. نهر اغلب آرام بود اما حالا آنقدر موج می‌زد که غواص‌ها به زحمت جلو می‌رفتند.
با وجود موجی که بیشتر و بیشتر می‌شد به ماهی رسیده بودند…حالا غواص‌‌ها ماهی شده بودند…
زیر آب آرام بود و از تلاطم روی آب خبری نبود آنجا. به سختی می‌شد جلوتر را دید. اما یکباره همه جا روشن شد. زیرآب آنقدر روشن شده بود که میشد تا چندمتر جلوتر را هم دید. آب که رنگ خون گرفت ولوله شد. دو نفر از آنها که سرشان بیرون از آب بود حالا سرنداشتند.
هواپیماها بالای آب بودند و منور می‌زدند. منورهایی قوی که هرکدام یک ربع همه جا را مثل روز روشن می‌کرد.تا سری از آب بیرون می‌آمد گلوله‌ای منتظرش بود و لحظه‌ای بعد خونی که توی آب بود بیشتر می‌شد.
 

غواص ها


قیامتی به‌پا شده بود میان ماهی‌ها…ماهی‌هایی که حالا دوتاشان قرار است برگردند توی حوض مسجد.
مسجد هشت گوش حوزه هنری حالا بی‌تاب ماهی‌هاست. فردا در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) قرار است دو غواص‌ شهید  19 و ۲۰ ساله در حوض هشت‌گوش حیاط مسجد حضرت آیه‌الله خامنه‌ای دوباره ماهی شوند.

 

افزودن دیدگاه

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

سیزده + هشت =