معرفتی

تقواى اجتماعى

در نماز جمعه اين هفته موضوع شاخص هاى تقواى اجتماعى در نظام اسلامى  توسط امام جمعه تهران حاج على اكبرى مطرح شد:::اولين شاخص حجاب وعفاف ذيلابخش اول ،،،بخوانيد بسيار مفيد است

باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری، خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به تقوای الهی گفت: همه جامعه باید برای ارتقای تقوا تلاش کنند. شايسته است كه با يك نگاه آسيب شناسانه، به محيط اجتماعی و زيستی خود نگاهی بيندازيم و موضوعاتی كه با تقوای الهی فاصله دارند را شناسايی كرده و در يك هميارى جمعی برای ارتقا سطح تقوای الهی تلاش كنيم.

وی با اشاره به موضوع حجاب و عفاف اظهار کرد: این موضوع یک حکم بدیع، مترقی، جاری و ریشه دار از سوی خداوند است که به زمان و مکان خاصی محدود نیست. حق زن بودن و ارتقای منزلت انسانی آن ها در محيط اجتماعی بوسيله حجاب تأمين می شود. حجاب، انسان را محجوب و همچنين حجاب زيبايی های اخلاقی و فكری بانوان را نمايان می كند؛ فراموش نكنيم كه حجاب تامين‌كننده حق زيست انسانی برای بانوان مومن است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری تاكيد كرد: حجاب تامين كننده احترام به حقوق عموم انسان ها است، اگر حريم خصوصی وارد محيط عمومی شود، بنيان‌کن است و حجاب و عفاف مردها حريم خصوصی و عمومی را تعريف می كند. حجاب و عفاف از هوش معنوی بانوان صيانت می كند و سرمايه آن ها را در اختيار ارتقا جامعه اسلامی قرار می دهد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران عنوان کرد: حجاب و عفاف پشتوانه محکمی برای سالم سازی محیط اجتماعی است، حجاب برای مردان محدود کننده آزادی‌های مخاطره آمیز آن‌ها است و از سرمایه‌های ارزشمند بانوان حفظ می‌کند. سرمایه هویتی ملت ما، نجابت و حیا ایرانی است. راهبرد جدی و قطعی جبهه استكبار در نبرد، ايجاد ولنگاری و گسترش بی حيايی است که در انجام آن فوق تخصص دارند. آن ها به نجابت و حيا بانوان ما حسادت می كنند، زيرا فاقد آن هستند.

وى گفت: جامعه استكباری تجربه تاريخی برای رويارويى با تمدن اسلامی را در اختيار دارد و رهبر حكيم ما سال ها پيش يادآوری كردند كه ماجرا، ماجرای عادی نيست. در اين ميدان خطير، حجاب و عفاف زنان و دختران ما به عنوان نماد اصلی هويت ايران مورد هدف قرار گرفته است. حجاب سنگر هويتی ملی ما است و ايرانيانِ با بصيرت برای اين سنگر قرن ها تلاش و مبارزه كرده اند و زنان جامعه ما باشكوه ترين نوع حجاب را در انجام حكم الهی انتخاب كردند.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: هم در جنگ شناختی دشمنان سیلی از شبهات را متوجه این حکم محکم الهی کرده‌اند و هم در ذهنیت جامعه جوان ما و هم در جنگ رفتاری مروج رفتارهای مستهجن با استفاده از همه فناوری ها و ظرفیت‌ها شده است و این یک واقعیت است.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه سرمایه ویژه هویتی ملت ایران حیا و نجابت ایرانی است تاکید کرد: مردم جهان ملت ایران را ملتی نجیب،‌ عفیف‌، خانواده‌دار و خانواده دوست می‌شناسد و دشمن می‌داند اگر حیا را هدف قرار دهد خانواده را هدف گرفته است و اگر خانواده در ایران تضعیف شود مولفه اصلی قدرت ملی ایران را تضعیف کرده است.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: دشمنان برنامه‌ریزی کرده‌اند که اگر بخواهند قدرت عظیم ایران در ساخت عظیم تمدن بشری را مهار کنند باید ایرانیان را به‌ بی‌عفتی و بی‌بندوباری آلوده کنند. بنابراین در این میدان خطیر حجاب و عفاف زنان و مردان را به عنوان نماد اصلی هویت برافراشته ملت ایران هدف قرار دادند.

افزودن دیدگاه

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

1 × پنج =