بصیرتی

تلاش دشمن برای جابجایی اولویت‌های انقلاب

 
اولویت امروز نیروهای انقلابی چیست؟/ اولویت شناسی به معنای حذف سایر دغدغه‌ها نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۳
 

 

 
اما واقعا اولویت امروز نیروهای انقلاب كدام است؟ البته این به معنای حذف هیچ یك از این دغدغه ها نیست وتعیین اولویت به معنای نفی تقسیم كار هم نیست، اما پیدا كردن محور یا محور های اصلی مهم است.
 

 

 

گروه سیاست جهان نیوزـ محمد امین توکلی‍زاده*: این روز ها اگر سری به رسانه بزنید به خوبی متوجه می شوید رسانه ها كه منعكس كننده و جهت دهنده به افكار عمومی هستند ونقش مهمی در تصمیم سازی دارند از نظم وهارمونی خوبی بر خوردار نیستند؛ به ویژه در فضای مجازی ونرم افزار های اجتماعی به لحظه با طرح یك موضوع ذهن همه معطوف همان مطلب می شود وبه نام به روز بودن یك بی انطباطی مداوم در افكار عمومی شكل می گیرد .

مدتی قبل یكی از دوستان نقل می كرد كه صهیونیست ها برای رسیدن به اهداف خود می گویند نیاز نیست با دشمنان وارد نزاع شوید همین كه بتوانید اولویت های آنها را جا بجا كنید آنها را شكست داده اید .

نمی دانم چقدر این حرف مستند است و پایه علمی دارد ولی تا حد زیادی درست است.

نظام جمهوری اسلامی با امكانات مشخص وزمان محدود ودشمنان ومشكلات فراوان، نیرو وانرژی انقلاب را باید صرف كدام موضوع نماید ؟

اولویت امروز حزب الله چیست؟

پاسخ به این سوال می تواند بسیارراهگشا باشد. می توان برای پاسخ به این سوال وارد یك طوفان فكری بزرگ شد و بعد به نتیجه رسید اما راهكار دیگر وصحیح تر بررسی سخنان ورهنمودهای رهبر انقلاب است كه می اولویت ها را از آن دریافت.

بطور مثال اگر دغدغه های امروز حزب الله را فهرست كنیم می توانیم كمی وضع موجودرا بهتر رصد وتوصیف نماییم:  

– برجام ومحقق نشدن ثمرات آن
– مشكلات آسیب های فرهنگی وبد حجابی و…
– گفتمان سازی وسند نویسی برای آینده انقلاب
– دفاع از حرم های مقدس اهل بیت علیه سلام
– محرومیت زدایی وخدمت به مردم
– حقوق میلیونی مدیران
– غفلت مسؤلان از فرهنگ (سینما وتلویزیون و….)
– آسیب های اجتماعی (اعتیاد ،طلاق،بیكاری….)
–  انتخابات ریاست جمهوری آینده
– انتخابات شوراها
-فعالیت های فرهنگی در مساجد وپایگاه های بسیج ترویج وفراگیری آن
– ساخت مساجد حسینیه ها وگسترش هیأت های مذهبی
– فریضه امر به معروف ونهی از منكر
– اوضاع مجلس شورای اسلامی وتركیب كمیسیون ها وفراكسیون های آن
– مطالبه وعده های انتخاباتی دولت در سال آخر و….

بی تردید این فهرست را می توان كامل و كامل تر نمود و احتمالا به موضوعات مهمی خواهیم رسید كه هر كدام به تنهایی انرژی و نیروی انسانی و امكانات و ایده و برنامه ریزی فروانی را طلب می نماید.

اما واقعا اولویت امروز نیروهای انقلاب كدام است؟ البته این به معنای حذف هیچ یك از این دغدغه ها نیست وتعیین اولویت به معنای نفی تقسیم كار هم نیست، اما پیدا كردن محور یا محور های اصلی مهم است.

جمله ای از امام در خاطرم هست كه امام در زمان جنگ فرمودند جنگ در رأس امور است و تكلیف را برای همه مشخص فرمودند والا در همان زمان هم دغدغه های فراوان ومهمی وجود داشت كه پرداختن محوری به آن می توانست دفاع مقدس را تحت الشعاع قرار دهد .

چند سال پیش نیز رهبر انقلاب فرمودند موضوعات را اصلی و فرعی كنید و موضوعات اصلی را در صدر دستور كار خود قرار دهید تذكر حكیمانه ای كه بسیاری از آن غفلت كردند اما این روزها مدتی است امام و مقتدای ما از ما بصورت ویژه انتظاراتی دارد كه به نظر هنوز جدی گرفته نمی شود.

برخی از عزیزان با ارجاع به گذشته با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری برای علاقه مندی های مقدس و دغدغه های درست خود دلیل می آورند و سعی می كنند همان موضوع را دغدغه همه نمایند اما این هم نادرست است موقعیت شناسی ،تشخیص درست تكلیف ،اقدام  صحیح وبهنگام نیاز است تا به مراد رهبر انقلاب برسیم .

حقیر به سهم خود در این مطلب كوتاه سعی كردم أصل موضوع را بیان نمایم تا انشالله با همفكری بزرگان وخوبان انقلابی بتوانیم رأس امور را در زمان حاضر و بر اساس نظر ولی امر خود به خوبی تشخیص دهیم وهمت و اراده خود را صرف همان اولویت نمائیم والا بدانیم در تاریخ بسیاری بخاطر همین تشخیص غلط كربلا در كنار امام خود نبودند ودیر به وظیفه وتكلیف خود پی بردند.
* مدیرکل روابط عمومی آستان قدس رضوی

 
 

افزودن دیدگاه

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک + 1 =