اخبار خط حزب الله

خط حزب‌الله ۱۰۶

خط حزب‌الله ۱۰۶ | به رهبری حسین(ع)

 

* در آستانه‌ی فرارسیدن اربعین حسینی صدوششمین شماره خط حزب‌الله با مطالبی ویژه از رهبر انقلاب، درباره‌ی اربعین، مخصوص موکب‌ها و هیأت‌های مذهبی منتشر شد.

* به گزارش خط حزب‌الله، سخن هفته این شماره، با عنوان «به رهبری حسین» به امتداد قیام امام حسین علیه‌السلام در طول تاریخ و اتصال آن به پدیده‌ی عظیم و با شکوه راهپیمایی اربعین پرداخته است. در بخشی از آن این گونه آمده است: این «جریان مداوم و غیرقابل انقطاع»، حالا بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی، متصل به «پدیده‌ای عظیم و بی‌نظیر» در جهان شده است موسوم به «راهپیمایی اربعین». «این راه‌پیمایی عظیم و باشکوه که حقیقتاً یک پدیده‌ی عظیم تاریخی است… معمولاً در این‌جور پدیده‌هایی که انسان مشاهده می‌کند که تبلیغاتی برای آن انجام نگرفته لکن ناگهان یک پدیده‌ای در محیط دید انسان بُروز می‌کند، دست خدایی مشهودتر از همه‌جای دیگر است.»(۱۳۹۵/۰۹/۰۳)

* "پیاده‌روی اربعین" با وسعت جمعیتی امروزه را، می‌توان جلوه‌ی تمام‌عیار دیپلماسی  مردمی محور مقاومت دانست. آنگونه که برآورد کرده‌اند، هرساله بیش از دو میلیون زائر از ایران، و حدود ۱۸تا ۲۰ میلیون زائر عراقی و کمی هم سایر کشورها، در این مراسم شرکت می‌کنند. مراسمی که بخش عمده و اصلی آن، بدون دخالت دولت‌ها، و صرفا مبتنی بر انگیزه‌ها و فعالیت‌های مردمی انجام می‌شود، از برپایی موکب‌ها و پذیرایی از زائران میلیونی گرفته، تا شعارها و نمادهایی که در طول این مراسم در نظر گرفته می‌شود، همه و همه، مبتنی بر فعالیت‌های مردمی است. جالب آنکه به برکت اندیشه‌ی اربعین، دو کشور ایران و عراق، در یک "جبهه‌ی واحد" قرار گرفته و مشغول نبرد با "دشمن مشترک" هستند.
* متن بالا بخشی از گزارش هفته‌ی این شماره از نشریه با عنوان «دیپلماسی مردمی محور مقاومت» است که به اهمیت پیاده‌روی اربعین، در نزدیکی مردم و ملت‌ها به هم پرداخته است.

* روایت رسانه‌های غربی از راهپیمایی اربعین، دولت،ملت و عشایر فداکار و خدوم عراق بزرگواری نشان دادند، اربعین شروع جوشش کربلا است، اربعین مقدمه اتحاد مسلمانان، اسلام برای اجتماع اربعین تبلیغ کرده است، خلاصه نهضت حسینی در زیارت اربعین، احکام زیارت اربعین، یالیتنا کنّا معکم فنفوز فوزاً عظیماً… عناوین دیگر بخش‌های نشریه خط حزب‌الله هستند که مخاطبین گرامی می‌‌توانند با مراجعه به نشریه این مطالب را مورد مطالعه قرار دهند.

* صدوششمین شماره‌ی خط حزب‌الله به روح پرفتوح شهید نادر مهدوی تقدیم شده‌است.

* نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر روی خروجی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.
 

برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
نسخه تابلو اعلانات | دریافت "خط حزب‌الله" نسخه‌ی مطالعه (A۴) |  دریافت نسخه‌ی چاپ (A۳)

 

 

 

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/weekly/files/144/%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%87-%D9%88%D8%A8_-106-1.jpg

 

نسخه چاپی نسخه قابل چاپ

لطفاً نظر خود را بنویسید:

افزودن دیدگاه

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

2 × چهار =