اخبار

فاطمهً و ابیها

مراسم شهادت بانوی دو عالم به تاریخ ۳/۱/۹۴ همزمان با فوت همشیره مقام معظم رهبری در بیت شریف حسینه امام خمینی بر گزار شد . این مراسم در سومین روز سال نو۹۴ برگزار شد جای شما خالی مردم عاشق اهل بیت در ایامی که مرسوم است به شادی  در سوگ دختر مکرم نبی خدا  به اشک وماتم وبه سرو سینه زدن گرد هم جمع شدن ؟مردم به صورت خانوادگی زن و بچه در سرمای بسیار سوز ناک در خیابانها جمع شدن آغاز خوبی بود برای سال ۹۴ شروع با نام اهل بیت آن هم زنی که مورد احترام همه خاندان رسالت بود. الگوی زنان عالم به معنای واقعی برای همه زنان بعد از ۱۴ قرن یعنی ۱۴۰۰ سال پیش جالب نیست ما شیعیان چه تابلوی جاویدی داریم ؟ عزت & کرامت& سبک زندگی& الگو و اسو ی حسنه جاری برای همیشه وجاوید تا روز قیامت در پایان مراسم بسته ی تیلیغی بین  عزاداران فاطمی توضیح کردن بروشور جالبی بود برای میز کار ومنزل ازبیانات رهبر عزیز انقلاب با سه موضوع مهم توضیح شد.

۱-نگرش اسلام به زن{{{بوسه بر دست فاطمه ی زهرا از طرف پیامبر را؛ هر گز نباید حمل بر یک معنای عاطفی کرد. این خیلی علط وخیلی حقیر است اگر ما خیال کنیم که دخترش بود و دوستش می داشت؛ دستش را می بوسید.مگر شخصیتی به آن ارجمندی؛ آن هم با آن عدل وحکمتی که در پیامبر هست و اتکایش به وحی و الهام الهی است؛خم می شود ودست دخترش را می بوسد؟نه این یک چیز دیگر و یک معنای دیگری است ؛این حاکی است که این دختر جوان ؛ این زنی است که وقتی از دنیا رفته،هجده سال تا بیست و پنج سال سن داشته – هجده سال هم گفته اند؛ بیست و پنج سال هم گفته اند-اصلاً در اوج ملکوت انسانی قرار داشته و یک شخص فوالعاده بوده است. این نگرش اسلام به زن است.

۲-عظمت شگفت آور{{{در باره ی زهراای اطهر سلاالله علیها،هر چه انسان بیشتر فکر کند و در حالات آن بزرگوار تدبر کند، بیشتر دچار شگفتی خواهد شد. انسان نه فقط از این جهت تعجب می کند که چطور یک انسان در سنیین جوانی می تواند به این رتبه از کمالات معنوی و مادی نایل شود-که البته این ، خود، یک حقیقت شگفت انگیز است- بلکه بیشتر از این جهت در عجب است که اسلام با چه قدرت عجیبی توانسته است تربیت والای خود را به حدی برساند که یک زن جوان، در آن شرایط دشوار ، بتواند این منزلت عالی را کسب کند؟ هم عظمت این موجود و این انسان والا شگفت انگیز است؛ هم عظمت مکتبی که این موجود عظیم القدر و جلیل المنزله" را پدید آورده است، تعجب آور و شگفت انگیز است.

۳-زنی که اسلام می خواهد بسازد{{{ اسلام فاطمه – آن عنصر بر جسته و ممتاز ملکوتی- را به عنوان نمونه واسوه ی زنان معرفی میکند. آن زندگی ظاهری و جهاد ومبارزه ودانش وسخنوری و فداکاری و شوهرداری و مادری وهمسری ومهاجرت وحضور در همه ی میدانها ی سیاسی ونظامی و انقلابی و بر جستگی همه جانبه ی او مردهای بزرگ را در مقابلش به خضوع وادر میکرد ؛این هم مقام معنوی ورکوع و سجود ومحراب عبادت ودعا وصحیفه وتضرع و ذات ملکوتی ودرخشنگی عنصر معنوی وهمپایه و هموزن و همسنگ امیرالمومنیین وپیامبر بودن اوست. زن این است الگوی زنی که اسلام میخواهد بسازد این است( نوشه شد۴/۱/۹۴/سالروز شهادت بی بی دو عالم)

افزودن دیدگاه

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

1 × 2 =