شهدا

مدافع حرم لبنانی

مدافع حرم لبنانی که طی هفته گذشته به شهادت رسیدند+ عکس

شناسه خبر: ۹۴۴۵۱۵ سرویس: فرهنگی

مدافعان لبنانی

۱۶ نفر از مجاهدان حزب الله لبنان در هفته گذشته در سوریه در نبرد با تروریست‌های تکفیری در سوریه و دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به کاروان شهدای مدافع حرم پیوستند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مدتی است که رزمندگان بسیاری با عنوان مدافعان حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با ملیت‌ها و نژادهای مختلف داوطلبانه عازم سوریه می‌شوند و در دفاع از حریم اهل‌بیت و ارزش‌های مقاومت اسلامی جان خود را فدا می‌کنند. این مقاومت بین‌المللی نشان داده است که جهاد و گفتمان مقاومت، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هر کسی فارغ از نام کشور و ملیت داوطلب ایستادگی در برابر تروریست‌های تکفیری در جغرافیای اسلام است. مجاهدان لبنانی و اعضای حزب‌الله لبنان در این میان نقش فعالی را ایفا می‌کنند و حضور پررنگی در میان مدافعان حرم دارند. آن‌ها در این راه شهدای بسیاری نیز تقدیم اسلام کرده‌اند. ۱۶ نفر از مجاهدان حزب الله لبنان در هفته گذشته در سوریه به شهادت رسیدند. مشخصات و تصاویر این شهدا به شرح زیر است:

شهید «عباس حسین الموسوی» اهل شهرک «النبی شیت» در منطقه بقاع لبنان، شهید «علی محمد ابو زید» اهل روستای «علی النهری» در منطقه بقاع لبنان، شهید «محمد حسین ابراهیم» اهل روستای «کوثریه» در جنوب لبنان، شهید «محمد ناصیف سموری» اهل روستای «شحور» در جنوب لبنان، شهید «محمد غالب صفاوی» اهل روستای «قناریت» در جنوب لبنان، شهید «حسن احمد معتوق» اهل روستای «صیر الغربیه»، شهید «علی اسامه العنقونی» اهل روستای «مشغره»، شهید«مالک طالب الزین» اهل روستای «الخیام»، شهید«احمد حسن الحسینی» اهل روستای «مشغره» در منطقه بقاع لبنان، شهید «محمد علی جواد مرتضی» با لقب ”السید أمیر“ اهل روستای «دیرقانون» در جنوب لبنان، شهید«حسن اسماعیل» با لقب ”سراج“ اهل روستای «زوطر الشرقیه» در جنوب شرقی لبنان، شهید «مصطفی بسام شیت» اهل روستای «کفرکلا» در جنوب لبنان، شهید«علی حسین مبارک» معروف به «ضیاء“ اهل روستای«الطیبه» در جنوب لبنان، شهید «حسن منیف ایوب» اهل روستای «زفتا» در جنوب لبنان، شهید«محمد حسن علی أیوب» از اهالی روستای «زفتا» در جنوب لبنان و شهید «علی قاسم شری» 24 ساله ملقب به «ریان» از اهالی روستای «خربه سلم» از توابع شهر «بنت جبیل» در جنوب لبنان طی هفته گذشته در نبرد با تروریست‌های تکفیری در سوریه و دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به کاروان شهدای مدافع حرم پیوستند.
 

شهید محمد غالب صفاوی

 

شهید محمد حسن علی أیوب

 

شهید محمد حسین إبراهیم

 

شهید حسن أحمد معتوق

 

شهید عباس حسین الموسوی

 

شهید محمد ناصیف سموری

 

شهید علی محمد أبو زید

 

شهید «علی اسامه العنقونی»

 

شهید أحمد حسن الحسینی

 

شهید مالک طالب الزین

 

شهید محمد علی مرتضى ” السید أمیر “

 

شهید حسن إسماعیل ” سراج “

 

شهید علی حسین مبارک ” ضیاء “

 

شهید حسن منیف أیوب

 

علی قاسم شری

 

شهید مصطفى بسام شیت

افزودن دیدگاه

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

10 + 15 =