معرفتی

مستند شبکه آلمانی

این مستند، روایت زندگی افراد فقیر و بی‌خانمان در آمریکا و در عین حال، تلاش داوطلبانه برخی از مردم برای کمک به آن‌هاست؛ تلاشی که گاهاً نهادهای دولتی سعی می‌کنند جلوی آن را بگیرند.

سرویس جهان مشرق – دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، با شعار «اولْ آمریکا» و وعده تمرکز روی بهبود اوضاع مردم کشورش روی کار آمد. رئیس‌جمهور آمریکا، که اکنون چیزی از عمر دولتش باقی نمانده، هنوز هم معتقد است سیاست‌هایش به بهتر شدن وضعیت اقتصادی آمریکایی‌ها منجر شده‌اند. اما واقعیت چیست؟

فیلم زیر، مستند شبکه آلمانی دویچه‌وله تحت عنوان «فقر در آمریکا»ست که چنان‌که از نامش نیز پیداست، زندگی فقرا در آمریکا را به تصویر کشیده است؛ افرادی که مجبورند شب‌ها در خودروهای خود در پارکینگ‌های عمومی، یا حتی بعضاً در چادرهای مسافرتی در کنار خیابان، بخوابند؛ افرادی که درآمدشان برای گذران زندگی از طریق اهدای خون تأمین می‌شود؛ و افرادی که توان تأمین خوراک روزمره‌شان را نیز ندارند.

در همین‌باره بخوانید:

›› از نوزادانی که در سطل بیمارستان رها می‌شوند تا کودکانی که از سطل آشغال غذا می‌خورند/ فقرا در آمریکا و اروپا چگونه زندگی می‌کنند

البته این مستند، از سوی دیگر، تصاویر زیبایی از کمک داوطلبانه مردم به فقرا و بی‌خانمان‌ها را نیز نشان می‌دهد؛ از سالن بزرگی که به رفع نیازهای درمانی فقرا اختصاص یافته، تا زن و شوهری که وقتشان را صرف ساخت خانه‌های کوچک برای بی‌خانمان‌ها می‌کنند، حتی به قیمت تخطی از دستورات نهادهای دولتی که تلاش می‌کنند جلوی آن‌ها را بگیرند.

در ادامه، می‌توانید مستند «فقر در آمریکا» را با زیرنویس فارسی اختصاصی مشرق تماشا یا با دو کیفیت متفاوت دانلود کنید.

دانلود مستند با کیفیت بالاتر با حجم حدود ۱۸۸ مگابایت

دانلود مستند با کیفیت پایین‌تر (مناسب برای تماشا روی گوشی‌های همراه) با حجم حدود ۶۷ مگابایت

افزودن دیدگاه

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

14 − شش =